Profesjonalne farby do włosów – koloryzacja i pielęgnacja

farba wella koleston perfect
Kosmetyki do koloryzacji włosów nie muszą powodować ich niszczenia – nawet jeśli stosowane są regularnie. Aby zmniejszyć to ryzyko, warto stosować profesjonalne kosmetyki salonowe.
Farby do włosów możemy kupić w wielu sklepach, w tym także w popularnych drogeriach oraz marketach. Popularne kosmetyki drogeryjne są przeznaczone do stosowania także w domu – są łatwe w użyciu i bezpieczne. Niestety, nie zawsze dają oczekiwane rezultaty. Głównym problem jest w tym przypadku ich trwałość, ponieważ farby drogeryjne wypłukują się z włosów dość szybko. Dodatkowo, nie zawsze zapewniają maksymalne krycie – zdarza się, że nie pokrywają siwych włosów lub nie pozwalają na radykalną zmianę koloru włosów, na przykład z blond na ciemnobrązowy. Alternatywnym rozwiązaniem dla popularnych farb drogeryjnych stały się kosmetyki profesjonalne – używane w salonach fryzjerskich. Dlaczego warto je wybrać?
 
Profesjonalne farby do włosów – najważniejsze zalety
  • Stosowane przez salony fryzjerskie profesjonalne kosmetyki do włosów wyróżniają się skoncentrowanymi formułami oraz specjalnymi składnikami, które powodują, że są tak skuteczne, co potwierdzają fryzjerzy.
  • Profesjonalne farby fryzjerskie są w stanie zapewnić długotrwałe rezultaty koloryzacji – kolor wypłukuje się później niż w przypadku farb drogeryjnych, dlatego farbowania nie trzeba powtarzać tak często.
  • Do wyboru mamy także o wiele więcej kolorów do wyboru niż w przypadku farb drogeryjnych. Wobec tego te osoby, które mają trudności ze znalezieniem odpowiedniego odcienia dla siebie, także powinny zainteresować się kosmetykami fryzjerskimi tego rodzaju.
  • Farby profesjonalne można także mieszać ze sobą, aby uzyskać różne kolory. Producenci oferują specjalne dodatki, które pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów, na przykład skutecznego tonowania pastelowego, koloryzacji siwych włosów, rozjaśniania włosów.
  • Jednocześnie, farby profesjonalne są doskonałe w kryciu, jak również bogate w składniki pielęgnacyjne. Przykładowo, popularna farba Wella Koleston Perfect, która używana jest w wielu salonach fryzjerskich, posiada 25 procent substancji odżywczych. Dzięki temu farba Wella Koleston Perfect nie tylko koloryzuje, ale również doskonale pielęgnuje włosy, które po zabiegu są miękkie, błyszczące i wyglądają zdrowo.
Zalety profesjonalnych farb w skrócie:
  • pozwalają na uzyskanie długotrwałego efektu
  • zawierają wiele substancji odżywczych
  • skutecznie pokrywają siwe włosy
 
Gdzie zakupić salonowe farby do włosów?
Z salonowych farb do włosów można skorzystać z salonach fryzjerskich podczas usługi koloryzacji. Można jednak kupić je dla siebie do użytku domowego. Gdzie można je znaleźć? Otóż profesjonalnych farb salonowych, w tym farby Wella Koleston Perfect, warto szukać przede wszystkim w sklepach z kosmetykami fryzjerskimi. Można znaleźć je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w sklepach internetowych – bez wychodzenia z domu. Za farby profesjonalne używane przez fryzjerów trzeba zapłacić więcej niż za te drogeryjne, ale to dobra inwestycja. Mamy wtedy pewność, że koloryzacja będzie wykonana tak, jak w salonie fryzjerskim!