Lokale do wynajęcia w Poznaniu

biurowceOtwierając własną firmę warto pomyśleć o odpowiedniej lokalizacji dla niej. Siedziba jest poniekąd wizytówką firmy. W związku z tym, bardzo ważna kwestią jest wygląd biurowca. Ma on zachęcać klientów do nawiązania współpracy z mieszczącym się w nim przedsiębiorstwem, a nie odstraszać. W tym celu, poszukiwania odpowiedniego miejsca powinny odbywać się w sposób dokładnie wcześniej przemyślany. Koniecznie trzeba bowiem zwracać baczniejszą uwagę na kilka właściwości całej nieruchomości. To one świadczą o jej atrakcyjności i to właśnie od nich zależy wysokość ceny. Trzeba uważać, aby nie przepłacić za wynajmowanie nieruchomości, które nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle innych. Jeśli się za coś płaci, to trzeba wymagać.

 

W dzisiejszych czasach bardzo dużym plusem dla budownictwa są zastosowane w nim udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jest to szczególnie cenione w przypadku biurowców, ponieważ pracują w nich osoby niepełnosprawne, ale pojawiają się również klienci, którzy cierpią na pewne ograniczenia ruchowe. W związku z tym, bardzo przydatne okazuje się montowanie w budynku kilku, a nie jak to często bywa – jednej bądź dwóch wind. Ważne jest również to, aby posiadały one odpowiednią wielkość, by bez przeszkód można było wjechać do nich wózkiem inwalidzkim, gdy ktoś jest już w środku. Równie istotne jest likwidowanie wysokich progów, montowanie specjalnych podjazdów przeznaczonych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, odpowiednio przystosowane toalety, lekkie drzwi, a w miarę możliwości otwierające się automatycznie, klamki zamontowane na odpowiednich wysokościach. Warto pomyśleć nawet o wydających się nam prozaicznych rzeczach, które z punktu widzenia osoby niepełnosprawnej są niezwykle istotne. Szereg rozmaitych udogodnień w budynku przeznaczonym na siedzibę biura będzie bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez jego klientów, jak i samych pracowników. Jest to więc duży plus dla nieruchomości. Mówiąc o rozmaitych udogodnieniach, warto zwrócić uwagę czy budynek posiada, na przykład klimatyzację, odpowiedni system ocieplający oraz wentylujący pomieszczenia, a nawet czy szyby przepuszczają odpowiednią ilość promieni słonecznych. Ta ostatnia kwestia jest bardzo ważna szczególnie jeśli mamy do czynienia z codzienna, kilkugodzinna pracą przed biurowymi komputerami. Szyby nie powinny przyciemniać pomieszczenia, bowiem najzdrowiej dla oczu jest, gdy pracujemy przy dziennym świetle. Ważne jednak jest to, aby zbyt dużo promieniowania ultrafioletowego nie wpadało do pomieszczenia, ponieważ przez to nadmiernie się ono nagrzewa. Przez to tworzą się mało komfortowe warunki do pracy. Kolejny rodzaj udogodnień to odpowiednio zaprojektowane wnętrze. Chodzi mianowicie o to, aby lokale do wynajęcia znajdujące się wewnątrz budynku były logicznie rozplanowane oraz, aby posiadały korzystny metraż. Najlepiej jest wówczas, gdy można bez przeszkód zmieniać ich powierzchnię użytkową poprzez, na przykład, przesuwanie ścianek działowych. Wszystko to powinno zostać pomyślane już na etapie budowy biurowca. Liczy się również wygląd zewnętrzny całego budynku. W zależności od charakteru firmy warto zdecydować się na budynek nowoczesny lub tradycyjny. Jego wygląd wiele powie klientowi o samej firmie już na pierwszy rzut oka.

Kolejną istotną sprawą podczas poszukiwań idealnej siedziby dla swojego przedsiębiorstwa jest zwrócenie uwagi na połączenia komunikacyjne. W dużych miastach znaczną rolę odgrywa komunikacja miejska. Wielu pracowników, ale i niektórzy klienci firmy zmuszeni są do korzystania z transportu miejskiego. W związku z tym, najlepiej, jeśli biurowiec znajduje się blisko przystanku, ale również, jeśli ma dogodne połączenie z centrum miasta, dworcem kolejowym czy autobusowym, a nawet lotniskiem. Klienci często właśnie w ten sposób dostają się do miasta – podróżując pociągiem, autobusem lub samolotem. Mówiąc o tym, co znajduje się w otoczeniu budynku, wspomnieć warto również o miejscach parkingowych. Ci pracownicy i klienci, którzy posiadają własne samochody i dostają się nimi do firmy, cenią sobie łatwość zaparkowania. Jest to problem, który spędza sen z powiek szczególnie mieszkańcom dużych miast. Każdy wie, jak dużo czasu i nerwów można stracić poszukując wolnego miejsca do pozostawienia auta. Jeśli biurowiec posiada podziemną halę garażową, to jest on zdecydowanie atrakcyjną nieruchomością warto rozpatrzenia pod kątem wynajmu dla swojej firmy.lokale dla firm

Poza samym budynkiem, zarówno jego wnętrzem, jak i zewnętrzem, dużą rola odgrywa lokalizacja, a więc okolica, w której się znajduje. Jeśli mówimy o siedzibie dla jakiegokolwiek przedsiębiorstwa, dzielnica miasta, w której ma ono się znajdować, koniecznie musi posiadać pewną, określoną rangę. Absolutnie nie może to być miejsce cieszące się złą sławą. Najlepiej, gdy okolica jest nowoczesna, rozwijająca się i przyjemna dla oka – dużo zieleni, spokój, zadbane, wyremontowane budynki to to, co powinno znaleźć się w otoczeniu każdego biurowca. Takie właśnie nieruchomości z powodzeniem można znaleźć w stolicy Wielkopolski. Jeśli bowiem chodzi o lokale do wynajęcia Poznań jest niezwykle atrakcyjnym miastem pod tym względem. Są tu nie tylko pojedyncze prestiżowe dzielnice, ale w ogóle cale miasto stawia na rozwój i innowacyjne pomysły. Powstające tu biurowce są nie tylko nowoczesne, ale również funkcjonale. Ich projektanci i budowniczowie dbają o to, aby stawały w miejscach dogodnych zarówno dla samych właścicieli mieszczących się w ich wnętrzach firm, ale również dla ich klientów. W związku z tym, bez przeszkód można wynająć atrakcyjny lokal, który znajduje się blisko połączenia komunikacyjnego z centrum miasta. Wiele biurowców powstaje również bezpośrednio właśnie w sercu stolicy Wielkopolski. Co więcej, miasto dba o piękne otoczenie i przyrodę. Wszędzie sadzone są nowe drzewa, tworzone klomby i trawniki. Wynajmując tu lokale można naprawdę wiele zyskać. Warto zatem zainwestować w odpowiednią siedzibę dla swojego przedsiębiorstwa, ponieważ będzie to zdecydowanie korzystna inwestycja w przyszłość całej firmy.

Inwestycja w lokalizację, to inwestycja w rozwój i sukces firmy.