Płytki ceramiczne kupowane w Internecie

kafelkiKażdy, kto podjął się remontu swojej łazienki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest sprawnie i bezproblemowo podejmować decyzje dotyczące zakupu płytek. Ze względu na to, że współcześnie przestrzeń łazienki zaczyna pełnić takie same funkcje jak sypialnia, kuchnia czy pokój dzienny, zaczynamy zwracać większą uwagę na to, co się w nich znajduje oraz w jaki sposób się prezentują. Nasze decyzje dotyczące zakupu płytek nie ograniczają się zatem do udania się do najbliższego sklepu, wskazania palcem znajdującego się w nim modelu, zapakowania towaru do bagażnika i wróceniu do domu. Dostępność tysięcy materiałów, kolorów, wzorów i formatów elementów wyposażeniowych sprawiło, że na zakup płytek trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim warto się zastanowić czego przede wszystkim oczekujemy od naszej łazienki oraz jakie funkcje ma pełnić.

 Jest to o tyle istotne, że każda łazienka może pełnić funkcje pomieszczenia relaksacyjnego, kąpielowego czy nawet spa, zupełnie inaczej projektuje się także łazienkę przeznaczoną na użytek publiczny, a inaczej na prywatny. Za każdym razem trzeba więc zdecydować się nie tylko na formę płytek, ale i materiał, z którego zostały wyprodukowane. W przypadku łazienek publicznych, do których wchodzi się w butach, konieczne jest bowiem położenie płytek podłogowych, które mają zwiększoną klasę ścieralności. Jeżeli poszukujemy idealnej podłogi do łazienki w naszym domu, wystarczy płytka o II klasie ścieralności. Jak więc widać istnieje przynajmniej kilka czynników, które trzeba uwzględnić przed przystąpieniem do remontu i nie zawsze są to względy estetyczne. Oczywiście warstwa wizualna płytek, ich kolor oraz motyw przewodni są niezwykle ważna, zwłaszcza, że to od nich w głównej mierze zależy to, jaki klimat i charakter uzyska nasza łazienka. Producenci płytek regularnie współpracują bowiem z doświadczonymi designerami oraz osobami, które zawodowo zajmują się wzornictwem przemysłowym, dlatego też w sklepach mamy możliwość zaopatrzenia się w jeden z setek tysięcy zestawów czy kompozycji płytek pojawiających się w najróżniejszych formatach i kolorach. Projektanci starają się nie tylko podążać za aktualnymi trendami, ale i kształtować własne, dlatego też mamy możliwość przyjrzenia się momentami naprawdę zaskakującym rozwiązaniom.

Możemy oczywiście podążać za obowiązującą modą, warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że remont łazienki zwykle jest przez nas wykonywany raz na kilka lat, trudno nam będzie tym samym skuwać płytki co sezon, zwłaszcza jeżeli te, przez nas wybrane przestaną spełniać swoją rolę. Ze względu na to, że nie zawsze mamy dostęp do dużego miasta, w którym moglibyśmy przyjrzeć się ofertom producentów lub też czas, aby organizować sobie kilkugodzinne maratony po hurtowniach z armaturą łazienkową, niezwykle pomocnym rozwiązaniem mogą być dla nas możliwości proponowane przez Sieć. Oferowane przez sklep internetowy płytki mogą być nie tylko bardziej urozmaicone ale i lepiej dopasowane do możliwości naszego wnętrza. Wielu z nas ciągle boi się zakupów w tego typu miejscach obawiając się nietrafionego wyboru lub też otrzymania uszkodzonego towaru, weźmy jednak pod uwagę fakt, ze oferowane przez sklep internetowy płytki, nie różnią się wcale od tych, pojawiających się w sklepach stacjonarnych. Mało tego, można powiedzieć, że selekcja płytek przez Internet może być bardziej wiarygodna i trafna. Sklepy internetowe umożliwiają sprzedawcom lepsze zaprezentowanie posiadanych przez siebie towarów, głównie dlatego, że istnieje możliwość umieszczenia na stronie całej galerii zdjęć. Konsument ma więc możliwość dokładnego przyjrzenia się nie tylko wizerunkowi pojedynczej płytki, ale i całej ścianie.

Jest to o tyle wygodne, że nie każdy z nas posiada na tyle bujną wyobraźnię, aby domyślić się jak konkretny, wybrany przez nas model będzie się prezentował na ścianie czy podłodze naszej łazienki. Czasami może się bowiem okazać, że atrakcyjna wizualnie płytka wiele traci, kiedy zostaje zestawiona z pozostałymi. Symulacje, czasami nawet w formie trójwymiarowej, okazują się zatem niezwykle przydatne. Sprzedawcy bardzo często zachęcają do zakupów w swoich sklepach za pośrednictwem prostych w użyciu aplikacji, za pośrednictwem których każdy z nas otrzymuje możliwość zaprojektowania swojej łazienki na podstawie jej rzeczywistych wymiarów. Zanim przystąpimy do zakupów możemy więc nie tylko sprawdzić, jak konkretny model będzie się prezentował na naszych ścianach, ale i spokojnie obliczymy ilość potrzebnego materiału. Pamiętajmy także o tym, że funkcjonowanie w przestrzeni wirtualnej jest już niemal znakiem naszych czasów, dlatego też oferowane przez sklep internetowy płytki nie powinny być już niczym nietypowym, zaskakującym czy dziwnym. Nasze obawy powinny być też rozwiane ze względu na fakt, że wielu sprzedawców oferujących swoje towary na sprzedaż nie tylko jest uczciwych i wiarygodnych, ale i należy do grona producentów, sprzedających płytki w zwykłych i stacjonarnych sklepach budowlanych.

Nie powinniśmy więc obawiać się jakiegokolwiek ryzyka zwłaszcza wtedy, kiedy do zakupów przystąpimy w sposób roztropny. W zależności od tego skąd zamawiamy płytki i w jakim miejscu jest zlokalizowana główna siedziba sprzedawcy, będzie zależał czas realizacji naszego zamówienia, dlatego też za każdym razem wybierajmy płytki z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Oszczędzimy sobie wtedy nerwów związanych z powodu niedostarczenia ich na czas czy też uzupełnienia ewentualnych braków, gdyby okazało się, że źle dokonaliśmy szacunków i zamówiliśmy zbyt małą ilość płytek. Ze względu na to, że płytki – zwłaszcza te ceramiczne – są niezwykle kruche i delikatne, przez co łatwo ulegają zniszczeniu, może się okazać, że w trakcie układania ich na ścianie czy podłodze konieczne będzie zastąpienie uszkodzonej nową. Dobrze mieć więc jeden karton „na zapas”, dzięki czemu spokojnie będziemy mogli remontować swoją łazienkę. Wybierzmy więc płytki w wydaniu ponadczasowym, a nasza łazienka uzyska odpowiedni charakter i klasę.